מתכננים נסיעה לאוסטרליה? זהו התהליך להוצאת ויזה ליבשת הקטנה בעולם

ישראלים שמבקשים לטייל ביבשת אוסטרליה, מתבקשים להנפיק ויזה עבור כניסה ליבשת (מי שיש ברשותם דרכון אירופאי יוכלו להיכנס למדינה גם ללא ויזה ואף לקבל אשרת עבודה לתקופה של עד שלושה חודשים ביבשת – יש להנפיק אישור כניסה בהליך מקוון וללא תשלום). תהליך הבקשה של ויזה לאוסטרליה נחשב מורכב ונדרש להיכרות עם הטפסים שיש למלא והדרישות הנוספות המוצגות מטעם השגרירות מפעם לפעם. רבים מסתייעים בגוף מקצועי המסייע במילוי הטפסים והצגת המסמכים הנדרשים לקבלת הויזה, על מנת למנוע בזבוז מיותר של זמן וכסף. אם אתם בדרך לטיול באחת מהמדינות המסקרנות, הנעימות ומסבירות הפנים בעולם – כדאי לקרוא את המדריך שלפניכם להוצאת ויזה לאוסטרליה, ולפעול על פי ההנחיות לקבלת ויזה במהירות ובקלות.

אם גם אתם מעוניינים לבדוק את זכאותכם לקבלת ויזה לאוסטרליה

פנו אלינו, ונשמח לספק ליווי וסיוע מקצועיים שיקדמו כל הליך כזה:

מי זכאי לקבל ויזה לאוסטרליה?

כאמור, כל אזרח ישראלי שמתכוון להיכנס לאוסטרליה בשימוש בדרכון ישראלי נדרש להוציא אשרת כניסה לאוסטרליה (מי שיש להם גם אזרחות אירופאית נהנים מתנאים נוחים יותר). אוסטרליה מספקת מספר סוגי ויזות: ויזת תייר (1419), ויזת לימודים, ויזת עסקים (1415) וויזות לעבודות זמניות (1400), ויזה למהגרים, ויזה לטיפול רפואי, ועוד. כל מבקר, כולל קטינים, נדרש לויזה טרם כניסתו למדינה. במהלך הגשת הבקשה, ממשלת אוסטרליה מפרטת דרישות בריאותיות ולעיתים יש צורך להציג בדיקות רפואיות, בנוסף, המדינה מחייבת ביטוח בריאות למשך השהות בה. תנאי נוסף לקבלת הויזה הוא הצגת מסמכים בנקאיים שיוכיחו כי יש בידי המבקש את סכומי הכסף שיידרשו לטובת הטיול באוסטרליה.

איך מגישים בקשה לויזה לאוסטרליה?

אשרת תייר או אשרת ביקור באוסטרליה ניתנת בדרך כלל לתקופה של שלושה חודשים והיא תקפה למשך 12 חודשים מיום הנפקתה. הבקשה לויזה מבוצעת באופן שונה בהתאם לגיל המבקש, אולם בכל סוג של בקשה לויזת תייר באוסטרליה, יש למלא את טופס 1419 בעט כחול או שחור בלבד, ולצרף לבקשה תמונת פספורט עדכנית וצילום בצבע של דרכון בתוקף למשך שישה חודשים מיום הגשת הבקשה לפחות. הדרכון המוגש חייב להכיל לפחות שני עמודים ריקים לחלוטין (ללא חותמות). בנוסף, תתבקשו למלא פרטים בנוגע לאופי הטיול הצפוי באוסטרליה, כולל פרטי קשר של מארחים במדינה (שם מלא, סטטוס, כתובת).

ויזה לאוסטרליה לבני 18 ומטה

להגשת בקשה לויזה לאוסטרליה לקטינים, יש לצרף את המסמכים הבאים:

  • צילום תעודת הלידה
  • טופס הסכמה חתום על ידי שני הורי הקטין
  • צילומי דרכון שני ההורים, כל צילום חתום על ידי בעל הדרכון
  • אם לאחד ההורים ויזה תקפה לאוסטרליה יש לצלם ולהגיש גם אותה
  • כאשר הקטין נוסע ללא ליווי הוריו, יש למלא טופס נוסף (טופס 1257) על ידי מארחיו של הקטין באוסטרליה ולצרף לטופס גם צילומים של הדרכון האוסטרלי של המארחים

ויזה לאוסטרליה עבור בני 18-40

בנוסף למילוי טופס 1419 וצילומי דרכון, יש להגיש את המסמכים הבאים:

  • אם מבקש הויזה הוא בן 18-25, יש לצרף לבקשה תעודת שחרור או פטור משירות צבאי.
  • מסמכים בנקאיים: דפי פירוט תנועות בחשבון העו"ש משלושת החודשים האחרונים חתום על ידי הבנק (כולל מספר טלפון לבירורים), פרטי נכסים והשקעות, ופרטי הקשר של מורשי חתימה בחשבון הבנק.
  • רצוי לצרף מסמכים ממקום העבודה: מכתב מן המעסיק המפרט את מהות העיסוק, מועד תחילת העבודה, ואישור על היעדרות מהעבודה במועדי החופשה שלכם. ניתן לספק גם תלושי משכורת חתומים על ידי מחלקת הנהלת החשבונות ובצירוף מספר טלפון לבירורים.
  • במקרים של עצמאים המבקשים להוציא ויזה לאוסטרליה, מומלץ לצרף לבקשה פירוט של מהות העיסוק וגובה ההכנסות בשנה האחרונה, במסמך רשמי וחתום מטעם מנהל החשבונות של העסק כולל מספר טלפון לבירורים.
  • סטודנטים יצרפו אישור לימודים

ויזה לאוסטרליה עבור בני 40 ומעלה

אין צורך במסמכים נוספים. המטיילים לאוסטרליה שהם בני 75 ומעלה נדרשים להציג אישור רפואי המעיד על כשירות לנסיעה, ואישורים מחברת האשראי או מסוכן הנסיעות על רכישת ביטוח רפואי למהלך הטיול.

ויזה לאוסטרליה לבעלי אזרחות נוספת

נזכיר, כי מי שיש להם אזרחות נוספת, כמו אזרחות פורטוגלית אשר עשרות אלפי ישראלים כבר מחזיקים בה, עשויים לחסוך זמן הן בקבלת ויזה לאוסטרליה והן בקבלת ויזה לארה"ב ולקנדה. היוועצו באנשי מקצוע על מנת להבין מה יהיה התהליך היעיל והמהיר ביותר עבורכם לקבלת אשרת כניסה.

קבלת הויזה לאוסטרליה

ידוע כי תהליך הגשת בקשה לויזה לאוסטרליה הינו תהליך מורכב יחסית. על אף ששגרירות אוסטרליה אינה מחייבת ביקור פיזי במשרדי השגרירות לצורך הגשת הבקשה, השגרירות שומרת לעצמה את הזכות לדרוש הצגת הדרכון שתחייב הגעה אל השגרירות. בנוסף, במהלך עיבוד הבקשה ייתכן שתידרשו להציג מסמכים נוספים. חלק מהבקשות לויזה לאוסטרליה נידחות, לא מעט מקרים של דחיית הבקשה לויזה נגרמים בשל הגשת מסמכים לא מקצועית או חסרה, או מילוי שלא על פי הדרישות של טופס הבקשה לויזה.

מערך הטיפול בויזות של אוסטרליה נעשה כולו באופן מקוון. במקרה של אישור הבקשה, תקבלו את מסמכי האשרה היישר אל כתובת הדואר האלקטרוני שצוינה בטפסים. את המסמכים שתקבלו יש להדפיס ולצרף לדרכון – תידרשו להציגם עם הכניסה למדינה.

מומלץ שלא להזמין טיסות לאוסטרליה טרם קבלת הויזה. עם זאת, במהלך הבקשה לויזה לאוסטרליה תתבקשו לציין את תאריכי הנסיעה ומשך השהות – ניתן לציין פרטים אלה באופן משוער ולהוסיף כי בכוונתכם לרכוש את כרטיסי הטיסה רק לאחר אישור הבקשה לויזה למדינה.

כמה זמן לוקח לקבל ויזה לאוסטרליה, וכמה זה עולה?

האגרה הנדרשת לתשלום על ידי שגרירות אוסטרליה בעת הגשת הבקשה לויזה עומדת כיום על 145 דולר אוסטרלי, שהם כ – 351 ₪. התשובה לבקשה מתקבלת בתוך עד חודש מיום הגשת הבקשה. כדאי לדעת כי חגים אוסטרליים, הגשה חסרה של המסמכים ובקשות נוספות מטעם השגרירות טרם אישור הבקשה, עשויים לעכב את אישור הויזה ועל כן, מומלץ להתחיל בתהליך הוצאת ויזה לאוסטרליה כשלושה חודשים טרם המועד המשוער של הטיול.

חשוב לדעת: מילוי שגוי או לא מדויק של טפסי הבקשה לויזה, או הגשה של מסמכים מזוייפים, עלולים לגרור דחיית הבקשה לויזה ואף חמור מכך: איסור על כניסה לאוסטרליה למשך שלושה חודשים או יותר. על מנת להימנע מאי נעימות מסוג זה – חשוב להיוועץ באנשי מקצוע בתהליך הגשת המסמכים להוצאת ויזה לאוסטרליה, ולוודא הגשה מסודרת הכוללת מסמכים ונתונים שיאפשרו אישור מהיר ונטול בעיות של הבקשה.

ליווי מקצועי בהוצאת ויזה לאוסטרליה

ניתן בהחלט להגיש באופן עצמאי את הבקשה לויזה לאוסטרליה דרך אתר השגרירות, אולם מי שמעוניינים להבטיח טיפול מהיר ויעיל בבקשתם וסיכויים גבוהים יותר לאישורה, בפרט כאשר הזמנים דוחקים, כשאתם מעוניינים לחסוך משאבים כמו כסף וזמן בהגשה לא מדוייקת של המסכים, כשחשוב להפחית את הסיכוי לדחיית הבקשה לויזה או אם אתם חוששים ממילוי לא מדוייק של הטופס באנגלית – תוכלו להיעזר בצוות מקצועי המתמחה בהגשת בקשות לויזה לאוסטרליה באופן מקצועי שיבטיח סיכויים גבוהים יותר למענה חיובי ומהיר ולקבלת הויזה שלכם במייל בתוך פרק זמן קצר.

נשמח לסייע לכם לקבל ויזה לאוסטרליה. מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם.