קבלת אזרחות לאירופה

מאמרים:

קבלת פספורט אירופאי דרך מדינות האיחוד
בשנים האחרונות הולכת ומתגברת המגמה של ישראלים לנסות ולהתחיל תהליך קבלת אזרחות לאירופה. זאת, לאחר שהופנמה המשמעות המעשית שלה. מהם התנאים לקבלת אזרחות ודרכון ואירופה? אילו מדינות באיחור מאפשרות לישראלים לקבל אזרחות כזאת? מי יכול להגיש מועמדות לאזרחות אירופית? בשורות הבאות נעסוק בדרכון האירופי ובאפשרויות לקבלת אזרחות.

דרכון לאירופה – מתי ניתן לקבל ובאילו תנאים
האיחוד האירופי מורכב מעשרים ושמונה מדינות, בעלות כלכלה משותפת ומטבע אחיד. המאפיין העיקרי של האיחוד הוא ניסיון לשמור על אחידות בתפיסה ובאופי הפעילות המוניטארית והכלכלית, יחד עם שמירה על עצמאותה של כל אחת ממדינות האיחוד בתחומים אחרים.

העצמאות כאמור לעיל, מאפשרת לכל אחת מהמדינות לקבוע תנאים לקבלת אזרחות, תוך ידיעה ברורה שמי שמתאזרח במדינה החברה באיחוד, יכול באופן אוטומטי לפתוח בהליך קבלת פספורט אירופאי, כיון שהוא הופך לאזרח של האיחוד. כיון שכל מדינה קובעת את התנאים לקבלת אזרחות בעצמה, הרי שאין אחידות בתנאי הקבלה של דרכון אירופאי. חלק ממדינות אירופה אינן מאפשרות לקבל אזרחים חדשים, למעט כאלה שהוכרו כפליטים. מדינות אחרות מאפשרות זאת, אבל בליווי הסתייגויות, או תוך הערמת קשיים על מבקשי האזרחות. עם זאת, שתי מדינות באיחוד מאפשרות קבלת אזרחות רק על סמך הוכחת זיקה משפחתית אליהן. מדובר בספרד, ובעיקר בפורטוגל, המאפשרות למי שהוא בן למשפחה שגורשה מהן בסוף המאה החמש עשרה, לקבל אזרחות.

מי יכול להגיש בקשה לאזרחות אירופאית
למעשה, חלק גדול מאד מהישראלים יכול להגיש בקשה לשם קבלת דרכון לאירופה, באמצעות אזרחות של אחת ממדינות האיחוד. גרמניה מעניקה אזרחות לכל צאצא של אדם שהיה אזרח גרמני. צרפת מאזרחת צאצאים של אזרחים צרפתים, ובלבד שלא עברו חמישים שנה מתאריך פקיעת האזרחות של ההורה שהחזיק באזרחות כזאת. פורטוגל מעניקה אזרחות לצאצאים של מגורשי פורטוגל, ואלה רק חלק מהמדינות. הדבר המעניין הוא שיש ישראלים שיכולים, נכון להיום, להגיש בקשה לאזרחות ביותר ממדינה אחת.

אם יש ברצונך להגיש בקשה לשם קבלת פספורט באירופה, או לברר מידע בנושא אזרחות פורטוגלית מחיר - זה המקום הנכון עבורך. אנשי המקצוע של איזי פספורט יבדקו את האפשרויות ויסייעו לך בתהליך, עד לקבלת הדרכון האירופי. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהתחיל בתהליך שעשוי לשנות את החיים מהקצה אל הקצה.
בדוק זכאותכם לדרכון
ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-543
או מלאו פרטיכם בטופס:

איזי פספורט

טלפון
072-33-80-543
 

כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה

 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
בדוק זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-543 או מלאו פרטיכם בטופס:
איזי פספורט
 

טלפון
072-33-80-543
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה
 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
calendar, calendar, schedule, date, time, day