זכאות לפספורט אירופאי

מאמרים:

זכאות לפספורט אירופאי באמצעות התאזרחות באחת ממדינות האיחוד
מרגע שהוקם האיחוד האירופי בפועל, ומשהשתרשה בקרב אזרחים ישראלים רבים ההבנה באשר לתועלת המרובה הכרוכה בהשגת זכאות לפספורט אירופאי, החלו ישראלים רבים להתעניין בדרכים האפשריות להשגת דרכון כזה. בשנים האחרונות הבינו גם ישראלים שאינם צאצאים ליוצאי אירופה דווקא שגם הם עשויים להיות זכאים לאזרחות אירופאית. זאת, לאחר שספרד ופורטוגל הרחיבו מאד את הגדרת הזכאות ומעניקות זכאות לדרכון לפורטוגל לישראלים, כמו גם זכאות לדרכון ליוצאי ספרד לישראלים שהם צאצאים של יהודים שגורשו מהן לפני חמש מאות שנים ויותר, והיגרו לארצות ערב או לאימפריה התורכית העות'מאנית.

מדינות שונות באירופה והיחס שלהן לבקשות לאזרחות.
בשורות הבאות נביא רשימה חלקית של מדינות המאפשרות קבלת אזרחות והתנאים לקבלתה. בדרך כלל מדובר על שתי תפיסות שונות: מצד אחד, מתן אזרחות למי שנולדו בארץ מסוימת או לצאצאים שלהם. מצד שני, עקרון הורשת האזרחות. ביוון יכול לקבל אזרחות מי שנולד על אדמת יוון, וכך גם בצרפת ובשבדיה, בתנאי שהאב נולד גם הוא שם. גם אזרחות הונגרית ניתנת על פי עקרון זהה. עם זאת, מי שנישא לאזרח הונגרי הופך אוטומטית גם הוא לאזרח הונגרי.

סלובקיה מעניקה אזרחות למי שנולדו על אדמתה, או למי שהוריו נולדו או חיו שם 5 שנים ויותר והם עדיין בחיים. בנוסף, מגיש הבקשה ומי שעבורו הוגשה בקשה. חייב להיות בעל עבר פלילי נקי. למעט ההגבלות הללו, מדובר בעניין פשוט יחסית. המצב דומה גם בבולגריה וברומניה. עם זאת, ללא ידיעת השפה הרומנית לא ניתן לקבל אזרחות.

ספרד, פורטוגל והגדרת זכאות מרחיבה
ספרד ופורטוגל הן כאמור שתי המדינות באיחוד שמתחו את האפשרות לקבלת זכאות לכאורה עד קצה גבול היכולת. מתן האפשרות לקבלת אזרחות גם לצאצאים של מי שגורשו מהן לפני מאות שנים, יש בה משום עשיית צדק מאוחרת. עם זאת, אין ספק שקיים גם שיקול כלכלי מאחורי היוזמה. כך או כך, נפתחה הדרך גם בפני מי שאינם יוצאי אירופה דווקא, לקבלת זכאות לדרכון לפורטוגל או לספרד, הוצאת דרכון פורטוגלי, שיחד איתה מגיעה גם הזכות לקבלת דרכון אירופאי.

גם מי שאינם בטוחים באפשרות שלהם לקבלת דרכון אירופאי, מוזמנים ליצור קשר בהקדם. המומחים של איזי פספורט יבדקו את הסיכויים שלהם וילוו אותם עד לקבלת האזרחות האירופאית בפועל, שתפתח בפניהם דלתות ואפשרויות כלכליות חדשות.
בדוק זכאותכם לדרכון
ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-543
או מלאו פרטיכם בטופס:

איזי פספורט

טלפון
072-33-80-543
 

כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה

 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
בדוק זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-543 או מלאו פרטיכם בטופס:
איזי פספורט
 

טלפון
072-33-80-543
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה
 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
calendar, calendar, schedule, date, time, day