השגת אזרחות אירופאית

מאמרים:

השגת אזרחות אירופאית והיסטוריה מקומית
אף שהאיחוד האירופי מציג כלפי חוץ אחדות גבוהה לכאורה בין המדינות החברות בו, יש ביניהן נקודות רבות של שוני. אחת הנקודות הללו, היא התנאים לקבלת אזרחות מקומית, ובאמצעותה השגת אזרחות לאירופה. טווח השינוי בין המדינות נע מחוסר אפשרות להתאזרח ועד להקלות גורפות במתן אזרחות לישראלים, עד כדי הימנעות מהכללת ידיעת השפה כקריטריון לאזרחות.

אמות מידה עיקריות לקבלת אזרחות אירופאית
השגת אזרחות אירופאית כרוכה, בדרך כלל, בעמידה במספר אמות מידה: אמת המידה החשובה הראשונה הינה קיומה של זיקה למדינה המאזרחת, בעיקר קיומה בעבר של אזרחות המדינה של אחד ההורים. יש מדינות, וגרמניה בראשן, המעניקות אזרחות באופן אוטומטי למי שהוריו או הסבים שלו היו אזרחים גרמנים. אוסטריה נוהגת בצורה דומה, אבל נמנעת מהענקת אזרחות למי ששרת בהתנדבות בצבא זר. בישראל, שירות החובה איננו מונע קבלת אזרחות, אבל שירות בקבע סוגר את הדלת בצורה מוחלטת. בנוסף, מי שהוא עובד מדינה או משרת בשירות החוץ שלה, לא יוכל לקבל אזרחות אוסטרית.

מקום ההולדת של ההורים: ישנן מדינות שמקום ההולדת של ההורים מהווה מסנן חשוב לקבלת אזרחות. בהונגריה, בן להורים בעלי אזרחות הונגרית שנולדו בהונגריה, רשאי לקבל אזרחות. מי שנולד להורים בעלי אזרחות הונגרית שלא נולדו בהונגריה, לא יקבל אזרחות, גם אם הסבים שלו נולדו שם.

זיקה למולדת כתנאי לקבלת אזרחות
ישנן מדינות אירופיות, שמסיבות שונות שלא כאן המקום לפרטן, הרחיבו את מעגל הזכאים לאזרחות, ולפיכך הפכה השגת דרכון אירופאי לריאלית מאד. עם המדינות הללו ניתן למנות את ספרד ופורטוגל, שלפני כחמש מאות שנים גדשו את היהודים שהתגוררו בהן, בצעד שפגיעתו באה לידי ביטוי עשרות, ואפילו מאות שנים לאחר מכן. ספרד מאפשרת כיום לכל מי שיכול להוכיח זיקה למגורשי ספרד להתאזרח, כשהמגבלה העיקרית היא הכרת השפה. פורטוגל, לעומת זאת, מבקשת הוכחת זיקה מבלי לכרוך את קבלת האזרחות, ואיתה גם השגת דרכון לאירופה, בידיעת השפה הפורטוגזית.

אם יש לך רצון להשיג דרכון אירופאי, לקבל מידע בנושא איך מוציאים דרכון אירופאי, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמקצוענים של איזי פספורט יחזרו אליך בהקדם. הם יבדקו את הזכאות שלך ויסייעו לך בהליכי ההתאזרחות ופתיחת דף חדש בחיים.
בדוק זכאותכם לדרכון
ספרדי או פורטוגלי
בטלפון 072-33-80-543
או מלאו פרטיכם בטופס:

איזי פספורט

טלפון
072-33-80-543
 

כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה

 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
 
בדוק זכאותכם לדרכון ספרדי או פורטוגלי בטלפון 072-33-80-543 או מלאו פרטיכם בטופס:
איזי פספורט
 

טלפון
072-33-80-543
כתובת
שד' ההסתדרות 208, חיפה
 

שעות פעילות
א’-ה’ 9:00-18:30 | יום ו' 9:00-14:00
calendar, calendar, schedule, date, time, day